Contabil Șef part time - 4 ore

Suntem în căutarea unui talentat și dedicat Contabil Șef pentru a se alătura echipei noastre.

La VALENT, oferim oportunități de creștere profesională și un mediu de lucru stimulativ, unde fiecare contribuție este valorizată.
Alăturați-vă nouă pentru a face parte dintr-o echipă care promovează excelența și inovația în domeniul contabilității.

Beneficii:

  • Salariu fix (se negociaza în dependență de abilitățile candidatului) + Bonus + % conform KPI;
  • Posibilitatea de a lucra în oficiu cîteva zile și distanțional;
  • Loc de lucru confortabil cu lumina multă;
  • Cafea, ceai, biscuiti, fructe proaspete zilnic;
  • Laptop performant, telefon de lucru;
  • Mediu ambițios, prietenos ca sa poți crește ca specialist și ca om;
  • Achitarea concediilor, călătorii, teambuildinguri;
  • Traininguri de dezvoltare personală și profesională;
  • Experiența de lucru într-o companie cu clienții din 12 țări;
  • Deplasări regulate în România;
  • Achitarea concediilor și premii.

Responsabilități:

  • Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii contabile;
  • Verifică şi/sau monitorizează respectarea reglementărilor interne şi cerințele legale aplicabile, în sfera de competenţă;
  • Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor si a balantei lunare;
  • Raspunde de intocmirea si depunerea in termenele legale a declaratiilor de impozite si taxe (declaratii TVA, impozit pe profit etc);
  • Intocmeste rapoartele solicitate de conducerea societatii;
  • Intocmeste si urmareste realizarea bugetului;
  • Mentine relatia companiei cu bancile si alte instituții financiare;
  • Efectuarea plăților zilnice;
  • Evidența documentelor în firmă;

Ce ne dorim de la tine:

  • Studii superioare in domeniul economic, cu o experienta de minim 1-2 ani intr-o pozitie similara;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă; engleză – este un avantaj;
  • Cunoștințe bune de operare PC;
  • Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si contabil;
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul contabil si domeniul fiscal;
  • Capacitatea dе a conduce si organiza intreaga activitate contabila;
  • Persoana analitica si atenta la detalii, orientata spre rezultat cu abilitati foarte bune de comunicare si organizare.
Oportunitate:
  •  Libertate in privinta dezvoltarii si organizarii departamentului;
  • Dorinta de colaborare pe termen lung;
  • Companie in continua dezvoltare;

Dacă sunteți o persoană organizată, orientată către rezultate și dornică să vă asumați responsabilități de conducere în domeniul contabilității, vă încurajăm să aplicați pentru această poziție și să vă alăturați echipei noastre dinamică.

Trimite CV-ul la adresa de e-mail: cvvalent25@gmail.com.

Mentioneaza cand trimiti CV-ul ca esti interesat/a de postul Contabil Sef.

Primul interviu este online.

E-mail: cvvalent25@gmail.com
+373 68 309 892

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide