Contabil-sef adjunct

Rompetrol
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilități principale:

Păstrează relația cu organele de specialitate de control si supraveghere în domeniul contabil și fiscal;
Participă la întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare, cît și către Grup;
Participă la elaborarea rapoartelor financiare anuale;
Monitorizează și coordonează auditul financiar anual;
Participă la elaborarea/revizuirea politiciilor contabile, procedurilor și instrucțiunilor interne aferente;
Asigură controlul înregistrărilor contabile în conformitate cu prevederile reglementărilor interne și legislației în vigoare;
Coordonează elaborarea/implementarea metodologiei de evidență contabilă conform cerințelor reglementărilor în vigoare;
Monitorizează procedurile de închidere a lunii și a anului în vederea reflectării tuturor operațiunilor;
Calculează și îndreaptă spre plată suma impozitelor, taxelor și altor plăți aferente bugetului, răspunde de reflectarea în termen și deplin a datoriilor față de buget;
Întocmește rapoarte analitice la cererea managementului întreprinderii.

Principalele cerințe față de candidați:

Studii superioare (contabilitate și audit, finanțe);
Cunoașterea limbilor româna, rusa, engleza;
Abilități avansate operare PC (1C, Word, Excel);
Cunoașterea legislației fiscale;
Experiența de lucru în contabilitate, nu mai puțin de 3 ani;
Cunoașterea SAP ERP va constitui un avantaj;
Cunoașterea standardelor naționale și internaționale de contabilitate;
Foarte bună capacitate de analiză, sinteză, interpretare;
Perseverență, organizare, operativitate, corectitudine.

Beneficiile oferite:

Salariul competitiv;
Tichete de masă;
Asigurare medicală facultativă;
Screening anual al sănătății în spitalele private;
Telefon mobil, laptop;
aplicație sport Fit;
Mediu de lucru confortabil și prietenos;
Creștere profesională.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV întocmit in limba romana pe adresa: hrmd@rompetrol.com, cu indicarea în tema scrisorii a denumirii postului vacant pentru care candidați.

Doar persoanele selectate vor fi contactate. E-mail:
hrmd@rompetrol.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide